Novinky

Průduškové desatero

Desatero bylin – Příběh sirupu

 

Začíná to trošku jako pohádka. A možná to i pohádkový příběh je.

Koupili jsme bylinkářství. Na začátku jsme se učili, jak bylinky fungují, jaké mají vlastnosti a účinky, které se spolu doplňují a které naopak. Získávali jsme čím dál tím více zkušeností. Lidé k nám chodili a chodí dodnes s různými problémy. Ale některé se opakují a jsou každý rok stejné. Jedním z takových ,,tradičních“ je nachlazení a kašel. Trápí velké i malé bez rozdílu věku. Určitě jste s ním i vy setkali už mnohokrát a víte, jak umí moc potrápit.

A tak jsme uvažovali, co s tím. Sestavili jsme čajové směsi (můžete si je v našem e-shopu také koupit) Kašlík na suchý, úporný kašel, Průduškový na vlhký, při kterém vykašláváte a Rýmečku a nachlazení, když Vás prostě dostihlo chladné počasí. Čajíky jsou skvělé, ale ještě tu něco chtělo….

Sirup! ,,Zkusíme udělat nějaký účinný sirup, který by zabíral a ještě k tomu i chutnal“. Začali jsme tedy zkoušet všemožné kombinace bylin. Louhovali jsme, macerovali, vařili. Někdy jsme dali cukr, jindy med. Byla to spousta pokusů. Vše jsme pečlivě testovali na sobě i na našich kamarádech. Vychytávali a vylaďovali jsme nejlepší kombinace bylinek s nejlepšími účinky. Až to tu najednou bylo! Zhruba po třech letech vnikl Náš rodinný a jedinečný sirup Průduškové desatero. Takový rodinný klenot:-) Unikátní receptura….

Recepturu jsme měli, ale co dál? Vařit ho v kuchyni na sporáku? No, to by nešlo. A tak jsme se díky jedné šťastné náhodě spojili s chráněnou dílnou Camellus.

Na letní dovolené jsme navštívili, jak jinak, bylinkovou zahradu v …….. Byla to nádhera, která nás naprosto okouzlila. A jako bonus jsme na této návštěvě, mohli ochutnat vynikající bylinné sirupy. Byli jsme nadšeni. Netrvalo dlouho a rozhodli jsme se chráněnou dílnu Camellus oslovit s nabídkou spolupráce. A protože vše bylo jako má být, od té doby, nám Průduškové desatero v Camellusu vaří. Dělají to skvěle a my jsme moc rádi, že takto můžeme tyto skvělé lidi z chráněné dílny podpořit.

Příběh našeho sirupu je za ta léta pestrý a stále pokračuje. Pomohl už tisícům malých i velkých, z celé republiky. Najdete ho ve zdravých výživách, bylinářstvích, bezobalových obchodech a dokonce i v některých lékárnách.

Určitě ho vyzkoušejte i Vy a Vaše rodina. Báječně chutná, zbaví Vás všech druhů kašle, nachlazení a dokonce udělá dobře i Vašemu trávení. Můžete ho užívat i jako velmi příjemnou prevenci. A máme vyzkoušeno, že děti tento sirup doslova milují:-)

 

Co obsahuje?

Směs bylinek:

• Oman kořen

• Divizna květe

• Tymián nať

• Yzop nať

• Lišejník islandský

• Popenec nať

• Plicník

• Sléz maurský

• Sedmikráska květe

• Jitrocel list

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení